فرماندار ساوه: حمایت از شرکت های داروساز موجب کاهش واردات دارو شده است

فرماندار ساوه: حمایت از شرکت های داروساز موجب کاهش واردات دارو شده است

معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: حمایت از شرکت‌های داروسازی موجب کاهش وارادت دارو در کشور شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد بهاروند در جریان بازدید از یک شرکت تولیدکننده مواد اولیه داروهای عمومی، آنتی بیوتیک و هورمونی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه اظهار کرد: کاهش واردات دارو متاثر از سیاست‌های حمایتگرایانه دولت است که وابستگی کشورمان را به بسیاری از داروهای مورد نیاز بیماران کاهش داده است.

وی بیان کرد: رویکرد دولت حمایت از شرکت های داروساز و برطرف کردن موانع پیش روی این واحدهای تولیدی است تا علاوه بر جلوگیری از واردات و وابستگی به خارج از کشور در تهیه دارو بتوانیم زمینه صادرات داروهای تولید داخل را فراهم کنیم.

فرماندار ساوه عنوان کرد: صنعت داروسازی در کشور ایران یک صنعت قدیمی است که توسعه آن در گرو حمایت‌های لازم است و در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های دارویی اقدام به تولید داروهایی می کنند که مطابق با استانداردهای جهانی است.

وی با اشاره به فعالیت این شرکت داروسازی در تولید داروهای عمومی، آنتی بیوتیک و هورمونی اظهار کرد: این شرکت توانسته است در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و با بهره گیری از نیروی متخصص و توانمند اقدام به تولید داروهایی کند که مطابق استانداردهای جهانی بوده و بازار خوبی برای عرضه تولیدات خود پیدا کند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت داروسازی البرز بالک نیز گفت: این مجموعه داروسازی از سال 1382 در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع تاسیس و در فازهای مختلف اقدام به تولید داروهای عمومی، آنتی بیوتیک و هورمونی می‌کند.

دکتر حسین عطار با اشاره به اشتغالزایی 87 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مجموعه داروسازی اظهار کرد: در صورت اعطای 20 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری، علاوه بر افزایش ظرفیت تولید و ایجاد اشتغال زمینه و آمادگی تولید مواد اولیه بسیاری از داروهای مورد نیاز و حتی داروهای وارداتی ار خواهیم داشت که منجر به کاهش وارادت دارو به داخل ایران خواهد شد.

در جریان این بازدید فرماندار ساوه از نزدیک مسائل و مشکلات این واحد تولیدی را بررسی و تدابیر لازم برای برطرف کردن موانع توسعه‌ای این واحد تولیدی اتخاذ شد.

http://markazi.isna.ir//default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NFID=154101

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *